FAQ najczęściej zadawane pytania

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

PYTANIE: Dlaczego prosicie o kontakt mailowy ?

ODPOWIEDŻ: Dzięki temu mamy wszystko na piśmie, drukujemy, unikamy pomyłek i niedomówień. Jesteśmy małą, zapracowaną firmą i nie zawsze możemy oderwać się od pracy.

P: Torty wyglądają pięknie ale czy są też pyszne ?

O: Torty robimy wyłącznie na zamówienie i oznacza to, że tort jest robiony specjalnie dla Ciebie. Nie robimy nic na zapas i nie mrozimy tortów. Używamy wyłącznie świeżych, naturalnych produktów takich jak masło, belgijskie czekolady, mąka, cukier, śmietana, jaja i całe owoce. Nie stosujemy frużelin, gotowych nadzień i koncentratów.

P: Dlaczego tak drogo ?
O: Każdego dnia dostajemy maile z zamówieniami/zapytaniami o cenę. Spora część to torty z naszego katalogu z niewielkimi zmianami. Wbrew powszechnej opinii nie są to jakieś gotowce a dekoracja na każdy tort jest przygotowywana indywidualnie pod konkretne zamówienie. Każda figurka powstaje od zera ręcznie w naszej pracowni - tak było jest i będzie.

Przysyłacie też zdjęcia tortów z innych pracowni. Niestety często torty te są fatalnie wykonane i być może tylko my to widzimy ale nie mamy zamiaru powtarzać czyichś błędów albo iść na łatwiznę. Taki tort zawsze wyceniamy na NASZYM POZIOMIE WYKONANIA więc pewnie zawsze znajdzie się ktoś kto zrobi to taniej ale nie tak jak my :)

 

P: Czemu akurat Wy ? (to pytanie najczęściej zadają przyszli Weselnicy).
O: Naszym zdaniem najważniejsze jest to, że zawsze trzymamy wysoki poziom ponieważ torty robi zawsze ta sama stała ekipa i nie ma obaw, że tort będzie inny bo zmienił się pracownik. No i ten smak... :)

 

P: Czemu taka cena, to tort tylko na 15 porcji ?
O: Jeśli na torcie jest dekoracja, którą doświadczona dekoratorka wykonuje pół dnia nie może on kosztować tyle samo co prosty tort pomimo tego że obydwa są na 15 porcji. Cenę dyktuje dekoracja a ilość porcji to sprawa często drugorzędna "płacisz za dekorację - tort jest gratis".

 

P: Czy dostaliście zaliczkę na tort ?
O: Po otrzymaniu zaliczki wysyłamy potwierdzenie jej otrzymania oraz termin odbioru tortu. Proszę koniecznie sprawdzić czy wszystko się zgadza.

Gdy zadatek nie wpłynie w ciągu 2 dni od wysłania wyceny zamówienie jest anulowane.

 

P: Ile wcześniej muszę zamówić tort ?
O: Dwa tygodnie a w niektórych okresach nawet trzy tygodnie. Gdy nasz kalendarz się wypełni nie jesteśmy w stanie przyjąć więcej zamówień i odmawiamy. Czasem zdarzają się cuda i robimy tort w ciągu doby.

 

P: Czy wysyłacie projekty tortów ?

O: Nie, projekty i szkice wykonujemy na własne potrzeby. W trakcie realizacji często zmieniamy kompozycję aby wszystko finalnie dobrze się komponowało. Musimy mieć też pole do artystycznej kreacji.

 

P: Jakie metody płatności akceptujecie ?
O: Zaliczkę można wysłać na konto a przy odbiorze tortu tylko gotówka.

 

P: Czy masę cukrową (zwaną też lukrem, masą ticino, fondant itp.) trzeba zjeść ?

O: Jeśli ktoś lubi to oczywiście ale jest to głównie cukier a my masę traktujemy jako opakowanie tortu.

 

P: O której godzinie mogę odebrać tort ?
O: W trakcie przyjmowania zamówienia prosimy o podanie godziny odbioru np. 12:00. Proszę nie przyjeżdżać przed ustaloną godziną odbioru a gdy odbiór ma się znacznie opóźnić zadzwonić do nas.

 

P: Jak przechowywać tort ?
O: Tort należy trzymać w lodówce i nie otwierać jej zbyt często. Gdy często otwieramy lodówkę pojawia się w niej dużo wilgoci, która szkodzi dekoracji. Musi być sucho i chłodno.

 

P: Jak długo mogę jeść tort ?
O: Tort najlepiej spożyć w ciągu 36h od momentu odbioru. Koniecznie należy przechowywać go w lodówce.

 

P: Jak kroić tort ?
O: Proszę zaopatrzyć się w długi nóż oraz wysoką szklankę z gorącą wodą w której należy moczyć nóż przed każdym krojeniem.

 

P: Czy robicie torty bezglutenowe, wegańskie, koszerne ?
O: Aktualnie nie mamy takich tortów w ofrcie.

 

P: Czy tort w momencie wydania będzie opakowany ?
O: 99% tortów wydajemy w kartonikach. Zdarzają się torty zbyt duże lub zbyt wysokie i możemy nie mieć kartonu odpowiednich rozmiarów.

 

P: Jak długo mogę wieźć tort ?
O: Tort wydajemy bardzo dobrze schłodzony i najlepiej aby dotarł do lodówki w ciągu godziny. Jest możliwość wypożyczenia specjalnego pojemnika termoizolacyjnego jednak należy nas o tym wcześniej powiadomić i sprawdzić czy jest on dostępny. W takim pojemniku nasze torty docierały bez trudu na południe kraju.

 

P: Czy macie sklep gdzie mogę kupić Wasze wyroby, w jakich godzinach ?
O: Nie mamy sklepu a pracownia nie ma stałych godzin otwarcia.

 

P: Czy macie jakieś ukryte koszty dodatkowe ?
O: Ceny tortów nie zawierają jedynie kosztów ewentualnego transportu, wypożyczenia pojemnika termoizolacyjnego i kaucji za elementy wielorazowego użytku (deski, stelaże, stojaki).

 

P: Czy prowadzicie szkolenia lub macie wolne etaty ?
O: W tej chwili nie prowadzimy szkoleń, nie szukamy też stażystów, pracowników czy wolontariuszy.

 

P: Chcę zacząć własny biznes i robić takie torty jak wy, czy możecie mi pomóc ?
O: Niestety nie mamy czasu na odpowiedzi na tego typu maile. W Internecie można znaleźć bardzo dużo informacji na ten temat.

 

P: Czy sprzedajecie same figurki/dekoracje na torty i je wysyłacie ?
O: Nie i nie.

P: Czy wysyłacie torty ?

O: Nie ma możliwości wysłania tortu. Jest on zbyt delikatny.

© 2014 Róg Wojskiego Wszelkie prawa zastrzeżone
realizacja: avigraf.pl